CLASA A V-A

Download (PDF, 127KB)

Contestațiile pot fi depuse joi, 16 iunie 2022, în intervalul 12.00-14.00, la secretariatul unității.

Rezultatele finale se afisează vineri, 17 iunie 2022.

 

 

Testul de competențe lingvistice pentru admiterea  în clasa a V-a cu regim intensiv de predare a limbii engleze- sâmbătă, 11 iunie 2022

Accesul elevilor în săli pentru proba scrisă se face în intervalul orar 8.00-8.30, conform repartiției pe săli afișată la avizier (intrare profesori) în data de 10.06.2022 la ora 9.00. Elevii vor intra în sala de examen având asupra lor instrumente de scris cu pastă/cerneală de culoare albastră, carnet de note vizat pentru anul școlar în curs sau copie a certificatului de naștere.  Nu este permis accesul în școală cu telefoane mobile, ceasuri smart, materiale în limba engleză.

Proba scrisă va avea loc în intervalul 09.00-10.00.

Proba orală va începe la ora 10.20

Ambele probe sunt obligatorii pentru validarea testului.

Primii 10 candidați, conform listei afișate, vor fi în sala de examen la ora 10.15 pentru susținerea probei orale.

Ceilalți candidați se vor prezenta la intrarea elevilor cu cel puțin  30 de minute înainte de ora la care sunt programați, conform listei.  Vor fi preluați și conduși în sala de examinare de către un profesor-asistent.

În cazul în care un elev nu se prezintă pentru proba orală la ora programată, locul său va fi luat de către următorul elev de pe listă.

Proba orală se va desfășura conform planificării:

 

 

Înscrierile pentru clasa de intensiv engleză se finalizează vineri, 3 iunie, ora 13.

În anul școlar 2022-2023 Școala gimnazială ”Otilia Cazimir” realizează o clasă de a V-a de intensiv engleză.

 

Download (PDF, 10.07MB)