Archive for Author admin

Orar

 

5A LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00 ED CIVICA OPTIONAL DIRIGENTIE LB ENGLEZA
13:00 TIC RELIGIE ISTORIE LB FRANCEZA MATEMATICA
14:00 MATEMATICA ED FIZICA GEOGRAFIE MATEMATICA ED TEHNOLOGICA
15:00 MATEMATICA LB ENGLEZA BIOLOGIE LB ROMÂNA LB FRANCEZA
16:00 LB ROMÂNA LB ROMÂNA LB ROMÂNA OPTIONAL ED PLASTICA
17:00 ED FIZICA ED MUZICALA ISTORIE
5B LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00 MATEMATICA ED FIZICA MATEMATICA MATEMATICA
13:00 OPTIONAL LB ENGLEZA BIOLOGIE RELIGIE LB FRANCEZA
14:00 TIC ED PLASTICA ED FIZICA ISTORIE ISTORIE
15:00 LB ROMÂNA LB ROMÂNA ED CIVICA DIRIGENTIE ED TEHNOLOGICA
16:00 LB ROMÂNA ED MUZICALA MATEMATICA GEOGRAFIE LB ENGLEZA
17:00 OPTIONAL LB FRANCEZA LB ROMÂNA
5C LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00 ED FIZICA BIOLOGIE MATEMATICA OPTIONAL OPTIONAL
13:00 LB ROMÂNA LB FRANCEZA ED MUZICALA MATEMATICA RELIGIE
14:00 LB FRANCEZA MATEMATICA LB ENGLEZA ED FIZICA MATEMATICA
15:00 TIC LB ROMÂNA LB ROMÂNA ISTORIE LB ENGLEZA
16:00 ED TEHNOLOGICA ED PLASTICA GEOGRAFIE DIRIGENTIE LB ROMÂNA
17:00 ISTORIE ED CIVICA
6A LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00 LB ROMÂNA LB ROMÂNA BIOLOGIE MATEMATICA
13:00 FIZICA DIRIGENTIE LB ROMÂNA MATEMATICA GEOGRAFIE
14:00 ED FIZICA RELIGIE ED MUZICALA FIZICA LB FRANCEZA
15:00 ISTORIE OPTIONAL LB ENGLEZA MATEMATICA BIOLOGIE
16:00 MATEMATICA LB ENGLEZA ED FIZICA ED PLASTICA ED TEHNOLOGICA
17:00 LB FRANCEZA LB ROMÂNA
6B LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00 RELIGIE DIRIGENTIE
13:00 LB ROMÂNA MATEMATICA MATEMATICA LB ROMÂNA ED FIZICA
14:00 ISTORIE BIOLOGIE LB ROMÂNA OPTIONAL BIOLOGIE
15:00 LB FRANCEZA LB ROMÂNA GEOGRAFIE MATEMATICA LB FRANCEZA
16:00 ED FIZICA FIZICA ED MUZICALA FIZICA MATEMATICA
17:00 LB ENGLEZA ED TEHNOLOGICA ED PLASTICA
LB ENGLEZA
6C LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00 MATEMATICA BIOLOGIE
13:00 MATEMATICA BIOLOGIE ED TEHNOLOGICA LB ROMÂNA RELIGIE
14:00 LB ROMÂNA LB ENGLEZA MATEMATICA FIZICA OPTIONAL
15:00 MATEMATICA FIZICA ISTORIE ED PLASTICA ED MUZICALA
16:00 LB FRANCEZA LB ROMÂNA LB FRANCEZA LB ENGLEZA DIRIGENTEI
17:00 GEOGRAFIE ED FIZICA LB ROMÂNA ED FIZICA
6D LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00 LB ROMÂNA MATEMATICA ED FIZICA
13:00 MATEMATICA ED PLASTICA ED FIZICA LB ROMÂNA ED TEHNOLOGICA
14:00 BIOLOGIE LB ROMÂNA FIZICA MATEMATICA LB FRANCEZA
15:00 RELIGIE FIZICA LB FRANCEZA GEOGRAFIE MATEMATICA
16:00 ISTORIE OPTIONAL BIOLOGIE LB ROMÂNA ED MUZICALA
17:00 LB ENGLEZA DIRIGENTIE LB ENGLEZA
7A LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00 LB FRANCEZA MATEMATICA FIZICA LB FRANCEzA
13:00 OPTIONAL CHIMIE MATEMATICA ED FIZICA BIOLOGIE
14:00 MATEMATICA ED CIVICA CHIMIE LB ROMÂNA ED FIZICA
15:00 MATEMATICA LB ROMÂNA ED MUZICALA LB ROMÂNA FIZICA
16:00 GEOGRAFIE LB ROMÂNA ISTORIE LB ENGLEZA RELIGIE
17:00 ED TEHNOLOGICA ED PLASTICA LB ENGLEZA DIRIGENTIE
BIOLOGIE
7B LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00 GEOGRAFIE
13:00 ED FIZICA LB ROMÂNA LB FRANCEZA FIZICA MATEMATICA
14:00 MATEMATICA DIRIGENTIE MATEMATICA LB ROMÂNA LB ENGLEZA
15:00 BIOLOGIE MATEMATICA CHIMIE OPTIONAL ED PLASTICA
16:00 RELIGIE LB ENGLEZA LB ROMÂNA CHIMIE LB FRANCEZA
17:00 LB ROMÂNA FIZICA ED CIVICA BIOLOGIE
18:00 ED TEHNO ISTORIE ED MUZICALA  ED FIZICA
7C LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00 DIRIGENTIE
13:00 MATEMATICA FIZICA CHIMIE MATEMATICA LB ENGLEZA
14:00 MATEMATICA LB ENGLEZA ISTORIE MATEMATICA FIZICA
15:00 CHIMIE ED CIVICA ED FIZICA LB ROMÂNA RELIGIE
16:00 BIOLOGIE LB ROMÂNA ED TEHNOLOGICA OPTIONAL BIOLOGIE
17:00 LB ROMÂNA LB ROMÂNA ED MUZICALA LB FRANCEZA
18:00 ED FIZICA LB FRANCEZA GEOGRAFIE ED PLASTICA
8A LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00 FIZICA MATEMATICA LB FRANCEZA
13:00 BIOLOGIE LB ROMÂNA GEOGRAFIE MATEMATICA ISTORIE
14:00 LB ROMÂNA LB ROMÂNA ED TEHNOLOGICA LB FRANCEZA GEOGRAFIE
15:00 LB ROMÂNA ED FIZICA OPTIONAL ED CIVICA RELIGIE
16:00 MATEMATICA CHIMIE MATEMATICA ISTORIE CHIMIE
17:00 LB LATINA DIRIGENTIE FIZICA ED PLASTICA / MUZICALA
18:00 LB ENGLEZA LB ENGLEZA
8B LUNI MARIT MIERCURI JOI VINERI
12:00 MATEMATICA ED TEHNOLOGICA
13:00 LB FRANCEZA ED FIZICA MATEMATICA CHIMIE FIZICA
14:00 FIZICA LB FRANCEZA BIOLOGIE GEOGRAFIE OPTIONAL
15:00 LB ROMÂNA ED PLASTICA / MUZ MATEMATICA LB ROMÂNA CHIMIE
16:00 MATEMATICA LB ENGLEZA ED CIVICA RELIGIE ISTORIE
17:00 ISTORIE LB ROMÂNA GEOGRAFIE LB ROMÂNA DIRIGENTIE
18:00 LB LATINA LB ENGLEZA
8C LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
12:00  OPTIONAL LB FRANCEZA ISTORIE
13:00 MATEMATICA MATEMATICA FIZICA GEOGRAFIE LB FRANCEZA
14:00 CHIMIE LB ROMÂNA MATEMATICA RELIGIE CHIMIE
15:00 ED TEHNOLOGICA LB LATINA MATEMATICA DIRIGENTIE LB ROMÂNA
16:00 LB ROMÂNA ISTORIE LB ENGLEZA LB ROMÂNA FIZICA
17:00 GEOGRAFIE ED FIZICA LB ENGLEZA BIOLOGIE
18:00 ED PLASTICA / MUZICALA ED CIVICA

 

 

 

 

Rezultate contestatii olimpiada de religie

 

INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDEŢULUI IAŞI

Şcoala Gimnazială „Otilia Cazimirˮ, Iaşi

 

OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL ORTODOX, CLASELE IV-VI,

FAZA JUDEŢEANĂ, 27 MAI 2017

Rezultate obținute în urma contestațiilor

 

NR NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI CLASA UNITATEA ŞCOLARĂ PUNCTAJ INIȚIAL PUNCTAJ CONTESTAȚIE PUNCTAJ FINAL
1 BARNA MARIA ELENA A V-A LICEUL ECONOMIC “NICOLAE IORGA” PAȘCANI 75 75 75
2 GRIGORAȘ ILINCA A V-A LICEUL ECONOMIC “NICOLAE IORGA” PAȘCANI 82 82 82
3 HAPLIUC IOAN CASIAN A V-A LICEUL ECONOMIC “NICOLAE IORGA” PAȘCANI 82 72 72
4 PALEU TEODORA MARIA ECATERINA A V-A LICEUL TEORETIC “VASILE ALECSANDRI” IAȘI 72 72 72
5 RĂILEANU ALIN -GABRIEL A V-A COLEGIUL NATIONAL „E. RACOVITĂ”, IAȘI 71 71 71

 

Olimpiada de religie, cultul ortodox, faza judeţeană, 27 mai 2017

 

Inspectoratul Şcolar Judeţean, Iaşi

Şcoala Gimnazială Otilia Cazimir, Iaşi

 

OLIMPIADA DE RELIGIE, cultul ortodox,

clasele: a IV-a, a V-a, a VI-a

– faza judeţeană, 27 mai 2017 –

 

Intrarea în săli:       8.30 – 8.40

  Durata lucrării:       9.00 – 11.00

Repartizarea elevilor pe săli

* Elevii, ale căror nume nu se regăsesc pe liste, sunt rugați să meargă în sala 10, etajul II.

  Rezultatele vor fi afișate la avizier și pe site-ul Şcolii Gimnaziale  „Otilia Cazimir”, Iași (http://scoalaotiliacazimiriasi.ro), sâmbătă, 27 mai 2017, începând cu ora 20.00.

  Eventualele contestații se depun la secretariatul Școlii Gimnaziale „Otilia Cazimir”, Iași, luni, 29 mai 2017, între orele 8.00-14.00.

 

 

Concursul judetean „Euristica” 3 aprilie 2017

CONCURSUL JUDEȚEAN  INTERDISCIPLINAR EURISTICA 2017

    În vederea stabilirii premianților la Concursul Euristica, 2017, organizatorii din școli sunt rugați să posteze pe editura_euristica@yahoo.com tabelul nominal cu elevii participanți și punctajul obținut.

   Lucrările apreciate cu punctajul maxim vor fi trimise la organizatorul din Școala Gimnazială „Otilia Cazimirˮ din Iași, profesor Dumitru Pârâială.

Mulțumim

RASPUNSURI

Grile

Raspunsuri Clasa pregătitoare

Raspunsuri Clasa I

Raspunsuri Clasa a II-a

Raspunsuri Clasa a III-a

Raspunsuri Clasa a IV-a

SUBIECTE APRILIE 2017

Clasa pregătitoare

Clasa I

Clasa a II-a

Clasa a III-a

Clasa a IV-a

Raspunsurile vor fi afișate luni, 03.04.2017, după ora 15.00.

Descarca:

ACORD PARTENERIAT CONCURS „EURISTICA”

FIȘĂ DE ÎNSCRIERE CONCURSUL JUDEȚEAN „EURISTICA” 3 aprilie 2017

Modificare perioada de organizare a concursului interdisciplinar de cultura generala Euristica

Sedinta

CĂTRE,

UNITĂȚILE DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN JUDEŢUL IAŞI

 

MODIFICARE– PERIOADĂ DE ORGANIZARE

A  CONCURSULUI  INTERDISCIPLINAR DE CULTURĂ GENERALĂ „EURISTICA”, ediţia a VII-a.

 

Având în vedere faptul că în ziua de 10 aprilie 2017( data inițială a concursului) se desfășoară  Evaluarea Națională la clasa a II-a, Comisia de organizare a  Concursului județean interdisciplinar de cultură generala „Euristica” a hotărât  susținerea etapei județene la clasele pregătitoare, I-III și a etapei locale la clasa a IV-a  în ziua de luni, 3 aprilie 2017, ora 10.30.

 

   Coordonator Proiect, 

Prof. înv. pr. Cristian-George Pârâială

Prof. înv. pr. Dumitru Pârâială

 

« Older Entries